Pôžičky-úver.sk | Komplexné pôžičky a úvery on line na Slovensku, Pôžičky do 24 hodín
Americká hypotéka


Americká hypotéka je typom hypotekárneho úveru, pri ktorom môžete požičané peniaze použiť na čokoľvek. Na rozdiel od bežnej hypotéky, keď je úver viazaný na obstaranie nehnuteľnosti na bývanie, sa Vás pri americkej hypotéke nikto na účel pôžičky pýtať nebude. Kto takúto pôžičku poskytuje a aké sú jej parametre?

Hypotéka na čokoľvek

Americká hypotéka je produkt, s ktorým sa na našom finančnom trhu môžeme stretnúť už niekoľko rokov. Je v ponukách bánk i nebankových inštitúcií a teší sa stále väčšej obľube.Tento druh neúčelovej pôžičky sa podobne ako hypotéka vyznačuje dlhou dobou splatnosti - niekedy až 30 rokov, a nízkym úrokom. To je možné vďaka tomu, že banka alebo nebanková spoločnosť má svoje peniaze dobre "poistené" - v prípade problémov so splácaním môže predať nehnuteľnosť a svoje peniaze dostane bezpečne späť.


Kto môže o americkú hypotéku žiadať

Konkrétne podmienky pre žiadosť o americkú hypotéku závisia od danej banky alebo nebankovej spoločnosti, ale zjednodušene sa dá povedať, že o americkú hypotéku môže žiadať ktorýkoľvek občan SR starší ako 18 rokov, ktorý má možnosť ručiť nehnuteľnosťou. Táto nehnuteľnosť môže byť buď v jeho priamom osobnom vlastníctve, alebo môže ručiť nehnuteľnosťou vo vlastníctve tretej osoby (priateľ, známy, rodinný príslušník) - ak táto osoba s ručením súhlasí. Dôležité je, aby nehnuteľnosť bola zapísaná v katastri nehnuteľností, a aby na nej neboli žiadne záväzky voči tretím stranám.


Najvýhodnejšia neúčelová pôžička

Americká hypotéka má však tú nevýhodu, že v prípade problémov so splácaním môže dlžník ľahko prísť aj o svoju strechu nad hlavou. Aj cez toto riziko však zostáva banková aj nebanková americká hypotéka v podstate najvýhodnejší a najlacnejšia neúčelová pôžička.
Prevádzkovateľom Pôžičky-úver.sk je Sialini.cz,
Komenského 32, 746 21 Kravaře, ČR, IČO: 67715397

Podmienky používania a ochrana osobných údajov
Nie sme poskytovateľom pôžičiek