Pôžičky-úver.sk | Komplexné pôžičky a úvery on line na Slovensku, Pôžičky do 24 hodín
Ako rýchlo porovnať pôžičky?


Ak ste v situácii, že nie ste obmedzení svojou bonitou a máte možnosť výberu voľby z niekoľkých pôžičiek, existuje parameter, pomocou ktorého bude porovnanie viac ponúk veľmi jednoduché. Týmto parametrom je RPMN - ročná percentuálna miera nákladov. Ide o definovaný parameter, ktorý musia všetci poskytovatelia pôžičiek uvádzať. Ak možnosť voľby nemáte, rozhodne sa na túto sadzbu informujte, udáva, ako je Vaša pôžička drahá. Môžete tak zistiť, či pôžička je alebo nie je predražená a rozmyslieť si, či Vám daná pôžička stojí za to.
RPMN

Ročná percentuálna miera nákladov udáva, koľko za danú pôžičku zaplatíte. Vyjadruje sa v percentách a obsahuje v sebe všetky náklady, ktoré sa týkajú pôžičky. Do výpočtu vstupuje nielen úroková sadzba, ale aj všetky ďalšie poplatky. Najčastejšie cenu pôžičky zvyšujú poplatky za vedenie úverového účtu.


Online výpočet RPMN

Výpočet RPMN je jednoduchý s využitím online kalkulačiek, ktoré sú dostupné napríklad tu. Dôležitým vstupným údajom je periodicita splátok, výška úveru, počet splátok a ich výška a zadanie všetkých poplatkov.


Kritériá pôžičiek

Parameter RPMN nie je jediným hľadiskom, ale porovnanie je najjednoduchšie. Do ďalšieho hodnotenia pôžičiek potom môžeme použiť serióznosť poskytovateľov a dostupnosť pôžičky. Pôžička s nízkym RPMN nie je totiž dostupná všetkým. Ak je vaša bonita nízka, budete akceptovať drahšie pôžičky, ktoré Vašu bonitu budú ochotné tolerovať. Ide predovšetkým o dostatočný príjem a platobnú históriu, (registre).

Prevádzkovateľom Pôžičky-úver.sk je Sialini.cz,
Komenského 32, 746 21 Kravaře, ČR, IČO: 67715397

Podmienky používania a ochrana osobných údajov
Nie sme poskytovateľom pôžičiek