Pôžičky-úver.sk | Komplexné pôžičky a úvery on line na Slovensku, Pôžičky do 24 hodín
Bankové pôžičky


Bankové pôžičky patria medzi finančné produkty s najmenšou rizikovosťou a výhodnou úrokovou sadzbou. Nezíska ich však každý, banky majú na žiadateľov o pôžičky pomerne náročné požiadavky, ktoré je potrebné splniť.

Podmienky žiadosti o bankovú pôžičku

Ak žiadate o pôžičku v banke, mali by ste mať predovšetkým čistý register dlžníkov a dostatočný príjem. Preukázanie týchto dvoch kritérií je bežnou súčasťou posudzovania žiadosti. Všetky banky ponúkajú množstvo úverov, z ktorých si určite vyberiete. Väčšinou býva pravidlom, že u danej banky musíte mať tiež vedený bežný účet alebo si ho pri príležitosti žiadosti o pôžičku dodatočne založíte. U niektorých bánk je vedenie účtu zadarmo s veľmi výhodnými podmienkami, u iných sa za vedenie účtu platí.


Kto má a nemá šancu na úver od banky?

Banky si starostlivo vyberajú, komu peniaze poskytnú. Ak patríte medzi nezamestnaných, ste na materskej dovolenke, máte nízky alebo nepravidelný príjem, pravdepodobne nepochodíte. Problémy majú mnohokrát aj živnostníci. Veľkú šancu majú ale študenti a dôchodcovia, pre nich existujú špeciálne bankové pôžičky. Niekedy je ale potrebné prizvať si ručiteľa.

Poctivé konanie a dôkladné preverenie schopnosti splácať

Ak ste pre banku zaujímavými klientmi, máte vyhrané. Nemusíte sa väčšinou báť nekalého konania a toho, že sa vás bude spoločnosť snažiť okradnúť. Neminú vás asi rôzne poplatky alebo prípadné sankcie pri nesplácaní. Vďaka dôkladnému prevereniu banka požičia tým, ktorí budú mať naozaj na splácanie a nedostanú sa do problémov.

Preštudujte si zmluvu!

Čo sa týka zmluvy a podmienok pôžičky, nemôžete sa sťažovať, že by Vám niečo nebolo oznámené vopred alebo ste s podmienkami neboli dostatočne oboznámení. Je potrebné, aby ste si zmluvu dôkladne preštudovali, vrátane textov písaných drobným písmom a poznámok pod čiarou, kde sa paradoxne skrývajú dôležité informácie. Ak niečomu nerozumiete, pýtajte sa. Dokumenty bývajú často dlhé, ale ich preštudovanie nepodceňte.Prevádzkovateľom Pôžičky-úver.sk je Sialini.cz,
Komenského 32, 746 21 Kravaře, ČR, IČO: 67715397

Podmienky používania a ochrana osobných údajov
Nie sme poskytovateľom pôžičiek