Pôžičky-úver.sk | Komplexné pôžičky a úvery on line na Slovensku, Pôžičky do 24 hodín
Podmienky pre získanie pôžičky


Pôžičky poskytujú banky alebo nebankové spoločnosti. Obzvlášť u nebankových pôžičiek je veľmi dôležité dobre z týchto spoločností vyberať, pretože sa medzi nimi vyskytujú aj také, ktoré nie sú práve úplne dôveryhodné. Vždy je nutné splniť podmienky, ktoré sú pri jednotlivých poskytovateľoch rozdielne. Nižšie uvádzame najčastejšie podmienky pre získanie pôžičky. Pred tým, než sa rozhodnete pre akúkoľvek pôžičku, si prejdite zásady pre požičiavanie, ktoré Vám pomôžu orientovať sa odporučia, na čo si dať pozor.Bonita

Bonita znamená hodnotenie poskytovateľa, ako ste schopní pôžičku splácať. Bonitu ovplyvňujú nižšie uvedené skutočnosti a ďalšie kritériá, ktoré si jednotliví poskytovatelia určujú individuálne.

Registre

Spoločnosti nahliadajú do takzvaného registra dlžníkov. Ak na ňom figuruje vaše meno v množstve prípadov pôžičku nedostanete, pretože záznam v registri znamená, že ste v minulosti mali problémy so splácaním. Tu je potom dôležitá Vaša bonita, väčšinou dostatočný príjem, alebo zástava nehnuteľnosti. Najznámejším registrom je register Solus. Existujú aj ďalšie bankové a nebankové registre, do ktorých sa zaznamenávajú problémy so splácaním nielen pôžičiek a úverov, ale aj neplatenie zloženiek za inkaso, služby či telefón.


Vek

Ďalšou podmienkou je vek potenciálneho klienta. Každá spoločnosť si vyžaduje, aby ich zákazníci dosiahli plnoletosť. Ak nie je teda záujemcovi o pôžičku minimálne 18 rokov, pôžičku nedostane.


Príjem

Väčšina poskytovateľov sa rozhoduje na základe príjmu a jeho veľkosti. Ak nemáte preukázateľný a dostatočný príjem, budete musieť za pôžičku ručiť. Výnimkou sú malé pôžičky do niekoľko sto eur, kde sa ručenie, príjem ani registre nerieši . Dojednať ich môžete tu.


Ručenie

Bonitu Vám značne vylepší schopnosť ručiť. Ak žiadateľ o pôžičku nemá zamestnanie a žiada o väčšie čiastky, bude potrebovať ručenie. Ručenie môže byť nehnuteľnosťou, majetkom, alebo ručiteľom.


Väčšina spoločnosti poskytujúcich tieto pôžičky oveľa radšej požičiava ľuďom, ktorí môžu ručiť nejakým majetkom. Predsa len majetok je pre nebankové úverové spoločnosti ideálnou zárukou, že klient dodrží svoje záväzky. Ľudia môžu ručiť nehnuteľným, ale aj hnuteľným majetkom. Z nehnuteľného majetku ide najčastejšie o rodinné domy alebo byty a z hnuteľného o osobné automobily.Prevádzkovateľom Pôžičky-úver.sk je Sialini.cz,
Komenského 32, 746 21 Kravaře, ČR, IČO: 67715397

Podmienky používania a ochrana osobných údajov
Nie sme poskytovateľom pôžičiek