Pôžičky-úver.sk | Komplexné pôžičky a úvery on line na Slovensku, Pôžičky do 24 hodín
Čo robiť v prípade neočakávaných výdavkov


Zastihli vás nečakané výdavky a nemáte v zálohe dostatok peňazí? Čo robiť? Mnoho domácností nemá nasporené peniaze navyše a prekvapivo veľa ľudí prežíva od výplaty k výplate. Podľa odborníkov by sme si mali stranou doložiť minimálne dve výplaty. Čo robiť, ak ste to nezvládli a niektoré výdavky napriek tomu nepočkajú?
Veľakrát nie je hneď nutné brať si pôžičku alebo žiadať o peniaze príbuzných. Niekedy postačí sa daný mesiac uskromniť a niektoré veci si odpustiť, kým zase peniaze nebudú. Niektoré položky nie sú životne nutné. Na nejakú dobu vypustite návštevy reštaurácií a kaviarní, chodievajte čo najviac pešo alebo jazdite na bicykli, odpustite si nákupy oblečenia, návštevy divadiel a kina. Možno máte doma nejaké veci, ktoré môžete predať.

Opýtajte sa v okolí

Ak predsa len nevyjdete, skúste najskôr o peniaze požiadať ľudí vo svojom okolí, než pristúpite k žiadostiam v bankách a nebankových spoločností. Samozrejme si musíte byť istí, že im zapožičané prostriedky zvládnete riadne vrátiť.

Rýchle peniaze od banky

Bankový kontokorent môže byť dobrou voľbou, peniaze máte vďaka nemu ihneď k dispozícii a bez vysokých úrokov, ak je zvládnete splatiť včas. Pre zaplatenie výdavkov možno tiež využiť kreditnú kartu. Peniaze skúste ale zaplatiť v bezúročnom období, aby vás to nestálo zbytočne veľa.

Pôžička "do výplaty"

Rýchle pôžičky do výplaty môžu niekedy stačiť, ak sú vaše výdavky v rádoch niekoľkých tisícok korún. Tieto pôžičky poskytujú nebankové spoločnosti a spravidla sú do výšky 300 €. Vybavenie býva online, rýchle a bez prieťahov. Splatiť ich musíte väčšinou z ďalšej výplaty. Niektoré sú na prvýkrát dokonca zadarmo, bez poplatkov. Niektorí nebankoví poskytovatelia ponúkajú až 700 €, ale väčšinou až keď si požičiavate peniaze opakovane.

Väčšie výdavky

Čo robiť pri vyšších výdavkoch? Najlepšie bývajú bankové úvery. Pre tie ale musíte mať dokázateľné dostatočné príjmy a čistý register dlžníkov. Výhodou je odolnosť, voliteľná doba splatnosti a nízke úroky. Ak na pôžičku do banky nedosiahnete, sú tu nebankové poskytovatelia, u tých je ale spravidla vyžadované ručenie. Pôžičky od súkromnej osoby bývajú pomerne nevýhodné, treba postrážiť si serióznosť a dobre si rozmyslieť, či peniaze dokážeme načas splatiť, inak hrozí rýchla exekúcia.

Prevádzkovateľom Pôžičky-úver.sk je Sialini.cz,
Komenského 32, 746 21 Kravaře, ČR, IČO: 67715397

Podmienky používania a ochrana osobných údajov
Nie sme poskytovateľom pôžičiek